3City Car

3City Car | Auto Serwis Gdańsk

Twój zaufany auto serwis, gdzie profesjonalizm, doświadczenie i wiedza łączą się w perfekcyjnym zespole

Geometria kół

Geometria kół to pojęcie doskonale znane wszystkim początkującym i wieloletnim kierowcom. Jej właściwe ustawienie gwarantuje przede wszystkim komfortową oraz bezpieczną jazdę. Geometria kół wpływa również na mniejsze zużycie paliwa, wynikające z mniejszych oporów, a ponadto wydłuża żywotność opon oraz elementów zawieszenia.

Każdy właściciel pojazdu oraz czynny kierowca powinien pamiętać o regularnej kontroli ustawienia kół, którą zaleca się przeprowadzać raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym. Kiedy należy zrobić geometrię kół?

 • po zamontowaniu kompletu nowych opon;
 • po naprawie zawieszenia (np. wymiana wahaczy);
 • po naprawie układu kierowniczego (np. wymiana końcówek drążków kierowniczych);
 • po kolizji lub wypadku;
 • po wjechaniu w większą dziurę lub zahaczeniu o krawężnik;
 • gdy samochód ściąga w jedną ze stron;
 • przy nadmiernym lub nierównomiernym zużyciu bieżnika opon.

Dlaczego warto skorzystać z ustawienia Geometrii Kół?

 • Właściwa geometria kół obniża koszt utrzymania pojazdu. Prawidłowe ustawienie kół obniża opór toczenia opon, a tym samym zmniejsza zużycie bieżnika.
 • Zmniejsza zużycie paliwa. Właściwa geometria kół zmniejsza tarcie opon o podłoże w efekcie czego, potrzeba mniej energii na pokonanie tej samej odległości.
 • Zwiększa trwałość ogumienia. Pamiętaj o tym, wiedząc, że wymiana opon jest zawsze sporym wydatkiem.
 • Chroni mechaniczne części zawieszenia. Nieprawidłowa geometria i zbieżność kół powoduje przedwczesne zużycie niektórych części zawieszenia pojazdu.
 • Zbieżność wszystkich kół zapewnia lepszą kierowalność i kontrolę nad pojazdem, co ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ponadto zapewnia przyjemniejszą i bardziej komfortową jazdę.
 • Twój samochód emituje mniej CO2 (przez mniejsze zużycie paliwa), a mniej zanieczyszczeń to większa ochrona środowiska!
 • Dodatkowo, przez mniejsze ścieranie opon, do środowiska trafia mniej tworzywa sztucznego w postaci mikro plastiku, z którego wykonany jest bieżnik opony.

GEOMETRIA KÓŁ – PODŁĄCZENIE

Badanie odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu pomiarowego, który posiadają tylko nieliczne warsztaty. W Internecie jest dużo poradników jak zrobić to samemu, jednak ludzkie oko nigdy nie będzie tak dokładne, jak komputer.

USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ TYLNYCH

Dwa główne powody – bezpieczeństwo hamowania i równomierne zużywanie bieżnika tylnych kół w stosunku do przednich tak, by nie była konieczna ich przedwczesna wymiana oraz unikamy w ten sposób uszkodzenia osi.

ODKRĘCENIE ŚRUB URZĄDZENIEM INDUKCYJNYM

Dokładamy wszelkich starań by nie uszkodzić elementów mocujących koło, w wyniku nieprawidłowego działania np. próbując wykonać korektę samodzielnie w domu, można na stałe uszkodzić gwint i konieczna będzie bardzo kosztowna wymiana całego podzespołu.

USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ PRZEDNICH

Regulacja i poprawne ustawienie wpłynie na komfort jazdy oraz precyzję układu kierowniczego Twojego auta. To, jak je ustawimy, zależy od tego jaki masz napęd i do jakich celów wykorzystujesz samochód.

USTAWIENIE KĄTÓW POCHYLENIA KOŁA

Precyzyjne ustawienie kąta pozwoli na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy z dużą prędkością. Koła ustawia się z dokładnością co do pół milimetra, wymaga to dużej dokładności i specjalistycznego sprzętu.

USTAWIENIE KĄTÓW WYPRZEDZENIA

Po wymianie elementów zawieszenia jak np. wahacz, niezbędnym jest przeprowadzenie takiej kontroli, żeby usterka się nie powtórzyła, a Ty będziesz mógł cieszyć się bezpieczną jazdą.

Geometra kół – Umów wizytę w warsztacie

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się z naszym mechanikiem za pomocą poczty elektronicznej lub zadzwoń:

+48 790 222 096

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy

Content is protected. Right-click function is disabled.

ZADZWOŃ TERAZ